FIRMA

SUCCESS STORY FIRMY RENT – NIERUCHOMOŚCI ROMANOWICZ

1994

Rozpoczęliśmy jako jedna z pierwszych firm obrotu nieruchomościami na Pomorzu Zachodnim

Założycielem i CEO firmy RENT – nieruchomości jest Piotr Romanowicz. Jak wspomina: Moja przygoda z nieruchomościami rozpoczęła się ponad 20 lat temu podczas studiów na Uniwersytecie w Kolonii, pracowałem wówczas w dziale gospodarczym niemieckiej telewizji publicznej, poznając mechanizmy gospodarki wolnorynkowej. Zafascynowany rynkiem nieruchomości, w 1994 r. wróciłem do kraju, gdzie tworzył się wolny rynek i założyłem firmę RENT – nieruchomości, jedną z pierwszych firm obrotu nieruchomościami na Pomorzu Zachodnim.

 

Zbudowaliśmy sieć własnych biur w kluczowych lokalizacjach regionu

Swoją działalność firma RENT – nieruchomości Romanowicz rozpoczęła od biura w Szczecinie, jednak od samego początku naszym celem była obecność w całym regionie, a szczególnie w pasie nadmorskim. Sukcesywnie otwieraliśmy własne biura na wybrzeżu, rozpoczęliśmy od modnych, najbliżej położonych Międzyzdrojów i Świnoujścia, by po dziesięciu latach sięgnąć aż do Kołobrzegu. W tej chwili firma RENT – nieruchomości Romanowicz dysponuje siecią własnych biur: Szczecin, Stargard, Goleniów, a w Pasie Nadmorskim: Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Kołobrzeg. Obecni jesteśmy także na rynku hiszpańskim w Marbelli.

 

Działamy fair play, bo w biznesie liczy się współpraca i zaufanie

Od początku właściciel firmy RENT – nieruchomości – Piotr Romanowicz zakładał, że kultura organizacyjna firmy w wyjątkowy sposób ma łączyć zaangażowanie, aktywność, profesjonalizm i co równie istotne, otwartość i entuzjazm. Tworzymy zespół fair play. Wszystkie te czynniki sprawiają, że nasi klienci otrzymują od nas dużo uwagi i wyjątkową obsługę. Stawiamy na partnerską współpracę z klientem, oferując wsparcie w zarządzaniu procesem wyboru, kupna, sprzedaży lub najmu nieruchomości. Wspieramy naszych klientów w tworzeniu wizji i planu inwestycyjnego. Skutecznie pomagamy w znalezieniu źródła finansowania zakupu nieruchomości w Polsce i za granicą. 75% klientów trafia do nas w wyniku rekomendacji. Wieloletnie zaufanie, udokumentowane licznymi referencjami, pozwala na wspólną realizację kolejnych satysfakcjonujących transakcji.

 

Uwzględniamy indywidualne potrzeby klientów, to dzięki temu wypracowaliśmy wielopoziomowy system świadczonych usług

Mając na uwadze komfort oraz minimalizowanie zbędnych kosztów oferujemy m.in. reprezentowanie klienta podczas całego procesu inwestycyjnego. Wiele transakcji przeprowadzamy na odległość. Podejmujemy się negocjacji warunków umowy, doboru partnerów, obsługi stanu formalno-prawnego nieruchomości, obsługi realizacji transakcji aż po wydanie nieruchomości. Ułatwiamy, przewidujemy, dbamy o bezpieczeństwo, dzielimy się doświadczeniem.

 

Umowa ekskluzywna! Sprawdziliśmy, to procentuje

Stworzyliśmy formułę współpracy opartej na umowie ekskluzywnej. Teraz to 80% naszych ofert. Tworzymy indywidualny plan strategii marketingowej, merytoryczną treść oferty, tłumaczymy na języki obce, dbamy o atrakcyjność prezentacji oraz szeroką promocję na najważniejszych portalach branżowych. Zdecydowanie wyższe nakłady finansowe przeznaczone na promocję przekładają się na szybszą sprzedaż. To właśnie umowy ekskluzywne mają 98% skuteczności sprzedaży nieruchomości.

 

Jesteśmy ekskluzywnym partnerem

Zrealizowaliśmy dziesiątki projektów deweloperskich na zasadach wyłączności, sprzedając m.in. apartamenty nad morzem  BATLIC PARK w Świnoujściu. Poszerzając naszą ofertę zawarliśmy ekskluzywne partnerstwo z TUI, dzięki temu gwarantujemy naszym klientom inwestycyjnym satysfakcję z zakupu oraz szeroki zasięg i najwyższej jakości obsługę wynajmu ich apartamentów wakacyjnych, w Polsce i w Hiszpanii.

 

Nasze motto to: doświadczenie, entuzjazm... i ciągły rozwój!

Działamy aktywnie, przeprowadziliśmy na rynku pierwotnym i wtórnym ponad 18 000 transakcji zakończonych sukcesem, tak zbudowaliśmy nasz największy kapitał jakim jest doświadczenie i znajomość rynku. Sprzedajemy hotele, pensjonaty, grunty, nieruchomości komercyjne, domy, apartamenty i mieszkania. Stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne związane z prezentacją ofert i obsługą sprzedaży. Naszą strategią jest ewolucja i wprowadzanie standardów obowiązujących na światowym rynku nieruchomości.

 

2024

Jesteśmy ekspertem w dziedzinie obrotu nieruchomościami i inwestycji w nieruchomości

Doskonale znamy lokalny rynek, a przez lata wypracowaliśmy na nim prestiżową pozycję lidera. Stawiamy na realizację skutecznych i korzystnych dla obu stron transakcji. Obsługujemy również sektor nieruchomości premium, pozyskując najlepsze oferty w topowych lokalizacjach nadmorskich i miejskich, w Polsce i w Hiszpanii.

Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu właściciel firmy RENT - nieruchomości - Piotr Romanowicz często jest zapraszany jako ekspert do polskich i niemieckich mediów t.j. telewizja TVN24, TVN24 BiS, ZDF, Gazeta Wyborcza, Der Spiegel, Hamburger Abendblatt.

 

Szef firmy, Piotr Romanowicz, jest absolwentem filologii germańskiej, tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Studiował marketing, zarządzanie i germanistykę na Uniwersytecie w Kolonii. Pracując na początku lat 90tych w redakcji gospodarczej pierwszego programu telewizji niemieckiej ARD, poznawał tamtejsze mechanizmy rynkowe i zainteresował się rynkiem nieruchomości. W 1994 roku, po powrocie do Polski, założył firmę RENT – nieruchomości. Ukończył Podyplomowe Studia w zakresie Pośrednictwa i Zarządzania Nieruchomościami na Uniwersytecie Szczecińskim. Posiada licencję pośrednika nieruchomości numer 3652. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu często jest zapraszany jako ekspert do polskich i niemieckich mediów. Więcej>

 

 

DLACZEGO RENT > czytaj więcej