Gazeta Wyborcza – Świnoujście zostało odkryte

2017-10-30

Październikowy dodatek do Gazety Wyborczej "Zainwestuj w zachodniopomorskie" zaczyna się artykułem "Świnoujście zostało odkryte" autorstwa Mariusza Rabendy. "Uznam jest swoistą enklawą, a Świnoujście bezsprzecznie numerem jeden w regionie – uważa Piotr Romanowicz" – tak brzmi lead tekstu.

Szef RENT – nieruchomości ROMANOWICZ podsumowuje doświadczenia własne oraz maklerów, działających od prawie już 25 lat na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Pas nadmorski to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych na terenie całej Polski i z pewnością – jeśli chodzi o nieruchomości – najlepszy dla inwestorów rejon w województwie. Świnoujście, Kołobrzeg i miejscowości znajdujące się pomiędzy wciąż przyciągają wielką uwagę zarówno Polaków jak i obywateli państw Europy. RENT ma własne biura we wspomnianym już Świnoujściu oraz Kołobrzegu. Gościnę pozostałym nadmorskim biurom RENT dały Międzyzdroje, Dziwnów i Rewal.

Inwestorzy duzi i mali znajdują ciekawe oferty w różnych przedziałach cenowych. Popularnością cieszą się apartamenty, domy oraz działki. Te ostatnie można znaleźć w cenach już od kilkudziesięciu tysięcy. Np. apartamentowce Dune w Kołobrzegu sprzedawały się jak świeże bułeczki, a w mniejszych miejscowościach modne staje się kupowanie działek.

Co z regionem Pojezierza Drawskiego, Złocieńcem, Ińskiem, Czaplinkiem? Tak, ten rejon też przyciąga inwestorów, acz trudno porównać zainteresowanie tym terenem i pasem nadmorskim.

Oczywiście stałym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w Szczecinie, zwłaszcza w śródmieściu. Szczecin to miasto biznesu, przemysłu, usług i ośrodek naukowy, zatem zauważalny jest trend, gdzie nowi pracownicy a także dzieci tych mieszkańców, którzy w poprzednich latach wybudowali domy na obrzeżach (Dobra, Mierzyn, Kobylanka, Morzyczyn, Ostoja itp.), szukają wygodnych mieszkań w centrum.

 

O nas w mediach > Powrót do listy tytułów