Na rynku nieruchomości zainteresowanie Świnoujściem jeszcze bardziej wzrośnie – Piotr Romanowicz dla Gazety Wyborczej

Prognozy cen świnoujskich nieruchomości w kontekście turystycznego sukcesu kurortu

Weekendowa Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł poświęcony spektakularnemu sukcesowi Świnoujścia, które stało się kurortem na wysokim europejskim poziomie. W tym kontekście Piotr Romanowicz został poproszony o omówienie świnoujskiego rynku nieruchomości.
 

Niemcy z wyspy Uznam przyznają: Nie nadążamy za turystycznym sukcesem Świnoujścia

 

(...)

Ceny nieruchomości znów pójdą w górę

Piotr Romanowicz, CEO biura "RENT-nieruchomości" i Ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej podkreśla: – Tunel niewątpliwie przybliżył Świnoujście turyście z Polski, którego często promowa przeprawa i oczekiwanie w kolejkach odstraszały. Zniknie przede wszystkim bariera psychologiczna wynikająca z przekonania, że Świnoujście to miasto odcięte od Polski.

Na rynku nieruchomości zainteresowanie Świnoujściem jeszcze bardziej wzrośnie.

– Można spodziewać się, że ceny apartamentów będą wyższe, ale nie od razu, a długofalowo – spodziewa się Romanowicz. – Już teraz cena metra kwadratowego nowego lokalu w dzielnicy nadmorskiej to 20-30 tys. zł.

Dobre nieruchomości z rynku wtórnego błyskawicznie znajdują klienta. Często nie wystawiamy ich nawet na sprzedaż, bo mamy kolejkę chętnych. A warto podkreślić, że mówimy o transakcjach powyżej miliona złotych.

Piotr Romanowicz dodaje, że popyt na nadmorskie świnoujskie nieruchomości już teraz ma także negatywne skutki dla niektórych rodowitych mieszkańców Świnoujścia. Sytuacja może jeszcze się pogłębić.

– W Świnoujściu, rosną ceny wszystkich nieruchomości, także tych oddalonych od plaży i części uzdrowiskowej – mówi. – Świnoujście podąża tą samą drogą co inne europejskie kurorty, w których część mieszkańców nie stać na zakup mieszkania.

(...)

Przeczytaj artykuł online

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,150424,29939760,jak-tunel-otwiera-swinoujscie-na-polske.html

mat. foto: wyborcza.pl