Piotr Romanowicz zainicjował nową grupę roboczą – Nieruchomości Wakacyjne

Grupa powstała w ramach działalności Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej

Działalność Komitetu ds. Nieruchomości KIG nabiera tempa. Utworzono kilka grup tematycznych, co pozwoli ekspertom sprecyzować obszar działań i wypracować skuteczne narzędzia służące do wdrażania wniosków pojawiających się podczas wspólnej pracy.
Piotr Romanowicz zainicjował nową grupę roboczą zajmującą się ściśle nieruchomościami wakacyjnymi. Jest to szybko rozwijająca się i silna gałąź rynku nieruchomości na świecie. Szef firmy RENT-nieruchomości ROMANOWICZ od niemal trzydziestu lat zajmuje się sprzedażą nieruchomości nad morzem. Przez ten czas zebrał wiele obserwacji dotyczących rozwoju i zmian zachodzących na tym wyjątkowym obszarze. Są to bardzo dynamiczne zmiany, powstaje wiele nowych inwestycji, a wraz z nimi rozwijają się nadmorskie kurorty. Jednak oprócz blasków są również i cienie. Popełniono wiele błędów urbanistycznych i architektonicznych. Znając inne rynki nieruchomości nadmorskich na świecie, wiemy że można nasz lokalny rynek rozwijać lepiej.

Ta obserwacja skłoniła Piotra Romanowicza do działania i stała się inspiracją do utworzenia grupy Nieruchomości Wakacyjne.
Jak mówi: "Mam nadzieję, że nasza praca spowoduje, iż rynek nieruchomości wakacyjnych będzie rozwijał się świadomie, w zrównoważony sposób, uwzględniając potrzeby jego wszystkich uczestników. Przez to stanie się bardziej przewidywalny i stabilny."