wyszukaj ofertę

Znaleźliśmy 10 ofert

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Szczecin to wysoka jakość życia: aglomeracja należy do najzamożniejszych w kraju, wyróżnia się wyjątkową w skali światowej urbanistyką i ciekawą architekturą. Do wyjątkowych należą także jego położenie geograficzne i walory naturalne. Istotny jest także fakt, że w Szczecinie mieszkania na sprzedaż są tańsze niż w Warszawie i wielu innych miastach Polski.

Architektura Szczecina słynie z eklektycznych kamienic, miasto wyróżnia przy tym unikalna urbanistyka oparta na tzw. "planie gwiazdy". Śródmieście Szczecina obfituje w starannie rozplanowane parki i tereny zielone. Sprawia to, że warto nabyć mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie, także ze względu na brak uciążliwości typowych dla centrów innych wielkich miast. Kamienice są stale rewitalizowane, co zwiększa ich wartość rynkową. Obserwuje się także powrót mieszkańców do centrum miasta. Warto wybrać więc Szczecin, a mieszkanie na sprzedaż jest tu doskonałą inwestycją.

Do największych atutów mieszkań w Szczecinie należy bliskość Europy Zachodniej. Szczecin położony jest tylko 150 km od Berlina, przejazd zajmuje zaledwie dwie godziny. Blisko jest także do Skandynawii, Holandii i Czech. Stwarza to możliwość kontaktów biznesowych z Europą: Szczecin (także ze względu na obecność portu) jest doskonałą bazą logistyczną, pomostem między Niemcami a Polską. Zakup mieszkania w Szczecinie to także możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym stolicy Niemiec – wypadów do opery, filharmonii, muzeów, a także klubów nocnych Berlina.

Zaletą mieszkania w Szczecinie jest także możliwość bliskiego kontaktu z naturą: większość szczecińskich osiedli graniczy z puszczami (Bukową, Wkrzańską i Goleniowską). Z tarasów i wzgórz Prawobrzeża (Podjuchy, Bukowe), a także Warszewa, Osowa i Żelechowej rozciąga się imponująca panorama jeziora Dąbie, Odry i pięknych wysp Międzyodrza. W Szczecinie mieszkania na sprzedaż położone na wzgórzach są szczególnie cenione – przyciągają zamożniejszych mieszkańców z różnych stron świata.


1.350.000 PLN
192 m2
5
2
CZYTAJ DALEJ